Cestovní ruch

Text dotazu

Dobrý den, kde by jsem zehnala nějaké statistické informace ohledně cestovního ruchu a rekreace mladých lidí? Hlavně v rámci EÚ, aneb SR a ČR. Děkuji....

Odpověď

Dobrý den, dle článku, který je uveřejněn na stránkách Czech Tourism (http://old.czechtourism.cz/?show=023151120), provedla v roce 2007 organizace The World Youth Student & Educational průzkum v oblasti cestovního ruchu mladých lidí:
http://www.wysetc.org/Docs/New_HorizonsII.pdf.
Následně vydala World Tourism Organization publikaci Youth Travel Matters - Understanding the Global Phenomenon of Youth Travel:
http://www.e-unwto.org/content/l03003. Bohužel, v České republice není kniha dostupná (dle Souborného katalogu ČR: http://sigma.nkp.cz/cze/skc a Jednotné informační brány: http://www.jib.cz/). Pokud byste měla o dokument zájem, je možné zažádat o výpůjčku ze zahraničí v rámci mezinárodní výpůjčních služeb (viz.
http://www.knihovny.cz/co-knihovna-nabizi/sluzby/175-meziknihovni-sluzby ; http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_ms.htm )

Další statistické informace z oboru cestovního ruchu nabízí:
* World Tourism Organization: http://www.unwto.org/index.php#
* Český statistický úřad: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/cestovni_ruch
* Eurostat: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/tourism/introduction.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.09.2009 12:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu