Cestovatelské časopisy v době komunistického režimu

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala zda v době po únoru 1948 až do listopadu 1989 v Československu vycházel nějaký časopis zaměření na cestování.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v databázi Národní knihovny ČR (www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC) je několik periodik, která se k problematice vztahují, viz záznamy níže.

 Cesty : sbornik prednasek ze setkani pratel turistiky a cestovani / Klub cestovatelu Globe Prosimerice. -- Prosimerice : Klub cestovatelu Globe, [1989]-. -- sv. ; 21 cm

Drahar : zpravodaj Klubu zeleznicnich cestovatelu. -- Praha : Klub zeleznicnich cestovatelu, o.s., [1987]-2016. -- 21 cm

Zeme a cesty : clensky tisk Zemepisneho sdruzeni v Brne. -- Brno : Zemepisne sdruzeni, [1983]-. -- 21 cm. -- ISSN 1214-083X

Jak do zahranici? / zpracoval Milan Bakes. -- Praha : Merkur, [1971?-1985?]. -- svazku ; 20-25 cm

Zpravodaj o zahranicnich cestach. -- Prostejov : Vyzkumny ustav odevni [1967]

Lide a zeme : zemepisny a cestopisny mesicnik. -- Praha : Prirodovedecke vydavatelstvi, 1952-. -- 23-25 cm. -- ISSN 0024-2896

Zemepisny magazin : popularni zemepisny a cestopisny casopis. -- Praha : Nakladatelstvi ing. Rudolf Mikuta, 1945-1949. -- 5 sv.