čeští lingvisté a křestní jména

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo z významných českých lingvistů psal o křestních jménech? Vím pouze o F. Kopečném. Děkuji Vám

Odpověď

Dobrý den,

u těch nejznámějších lingvistů jsme nezjistili, že by nějakou práci k tomuto tématu napsali. Bibliografii k tématu najdete v knihách o křestních jménech:

Jak se bude vaše dítě jmenovat? / Miloslava Knappová. -- Vyd. 4., přeprac. a dopl.. -- Praha : Academia, 2006. -- 651 s. ; 21 cm

Po kom se jmenujeme? : encyklopedie křestních jmen / Václav Rameš. -- 3. vyd.. -- Praha : Libri, 2003. -- 498 s. : il. ; 22 cm

Je pravděpodobné, že by se našly kratší články v odborných časopisech, ale prohledávání bibliografií, popř. samotných časopisů je již nad rámec této služby.

Za pozornost stojí také časopis věnovaný onomastice (Acta onomastica http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=actaonom), který založil mj. také Vladimír Šmilauer. Pokud víme, věnoval se ale spíše problematice místních jmen.