Český film, Vlasta Burian

Text dotazu

Zajímá mě historie českého filmu a ještě životopis Vlasty Buriana.

Odpověď

Dobrý den,

k vašim dvěma dotazům vám v rámci této služby můžeme doporučit základní literaturu. Další dokumenty můžete samostatně hledat v bázích NK (http://sigma.nkp.cz/F/).

1. dějiny českého filmu:

Panorama českého filmu / Petr Bilík ... [et al.] ; Luboš Ptáček (sest.). -- Vyd. 1.. -- Olomouc : Rubico, 2000. -- 514 s. ; 23 cm

Všichni ti bystří mladí muži a ženy : osobní historie českého filmu / Josef Škvorecký. -- Vyd. 1.. -- Praha : Horizont, 1991. -- 247 s. : fotogr. ; 23 cm

Český hraný film = Czech feature film / [filmografie, obsah, poznámky a rejstříky Eva Urbanová, Blažena Urgošíková ; filmové materiály a úvod Vladimír Opěla ; soudobá dokumentace Jitka Panznerová ; prameny a bibliografie Ivan Klimeš]. -- Praha : Národní filmový archiv, 1995- . -- sv. : il. (některé barev.), portréty, faksim. ; 31 cm (dosud 4 sv.)

Náš film : Kapitoly z dějin (1896-1945) / Luboš Bartošek ; Doslov A. M. Brousil. -- 1. vyd.. -- Praha : Mladá fronta, 1985. -- 420 s. : fot. ; 21 cm

2. Vlasta Burian:

Vlasta Burian na cestě do 21. století / Ondřej Suchý. -- Vyd. 2.. -- Praha : Brána, 2004. -- 280 s., [32] s. obr. příl. : il., portréty ; 21 cm

Vlasta Burian : mystérium smíchu / Vladimír Just. -- Vyd. 2.. -- Praha : Academia, 2001, c1993. -- 265 s. : il., faksim. ; 21 cm

Filmový Vlasta Burian / Karel Čáslavský. -- 1. vyd.. -- Havlíčkův Brod : Fragment, 1997. -- 159 s. : portréty (některé barev.) ; 29 cm