Česko-německá Smlouva o dobrém sousedství a přátelské spolupráci z 27. února roku 1992

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o radu, v kterých publikacích či periodikách najít informace ke Smlouvě o dobrém sousedství a přátelské spolupráci z 27. února roku 1992.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

 

Doporučujeme následující postup.

 

- Můžete se podívat do katalogu Vaší domovské knihovny a v jejích informační zdrojích hledat.

1. Zadávat přesný název smlouvy, později (pokud výsledků vyhledávání budete mít málo) rozšiřovat o volnější spojení např: smlouvy, Německo, Česko, českoněmecké vztahy, atd. do pole klíčová slova v domovském katalogu 2. Stejným způsobem prohledat ostatní online informační licencované zdroje pomocí vzdáleného přístupu. V cizojazyčných databázích by Vám mohl pomoci překlad této smlouvy do němčiny: Vertrag über gute Nachbarschaft und freundschaftliche Zusammenarbeit, Treaty on Good Neighbourhood and Friendly Cooperation 3. Portál JIB+ 4. Poslední možností je hledat ve volných elektronických zdrojích na internetu prostřednictvím jakéhokoliv vyhledávače

 

* Pokud najdete konkrétní články, budou k prohlédnutí přímo v plném textu, anebo získáte plnou citaci daného článku a objednáte si konkrétní číslo periodika, kde se článek nalézá,  ve své knihovně prostřednictvím katalogu, případně přes meziknihovní výpůjční službu. 

 

- Jelikož jsem knihovnice Národní knihovny ČR, dovolila bych si Vás nasměrovat na naše webové stránky a názorně Vám ukázat jak postupovat. Klikněte na tento odkaz: http://www.nkp.cz  - v pravém horním rohu vyberte políčko hledat, kde změníte status na webu na v katalogu. Objeví se Vám zadávací tabulka dotazu. V horní modré liště vyberete záložku Databáze = dostanete se  do nabídky katalogů a databází Národní knihovny. Zde vyberete bázi ANL (naleznete 4 záznamy).

- opět využijeme webu Národní knihovny: http://www.nkp.cz, kde v políčku hledat na šipkou změníte na webu na v katalogu eds - zde bych doporučovala zadávat termín jak v češtině, tak i v němčině (výsledkem by mělo být 7 záznamů v němčině a 1 v češtině)

 

- pokud jste uživatelkou Národní knihovny, máte platný čtenářský průkaz, využijte i možnost hledat v licencovaných online zdrojích pomocí vzdáleného přístupu - http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju/prehled-lic-zdroju/-  ( např. článkové databáze: Academic Search Complete, OmniFile Full Text Select (Wilson), SocIndex with Full Text. Název smlouvy zadávejte do vyhledávacího pole v angličtině. Pro vyhledávání plných textů článků v češtině Národní knihovna nabízí databázi Anopress - v tomto jediném případě však musíte přijít studovat tuto databázi přímo do budovy knihovny (toto pravidlo vychází z licenčních podmínek)

 

- další možností je využít portálu Jednotné informační brány: http://primo-service.hosted.exlibrisgroup.com/primo_library/libweb/action/search.do?dscnt=1&dstmp=1378208884209&vid=420NKP_V1&fromLogin=true , kde změníte ve vyhledávacím poli Primo Central na české články a posléze na zahraniční články licencované (nalezeno 18 záznamů)

 

- volné články na internetu prostřednictvím jakéhokoliv vyhledávače

 

Doufáme, že je pro Vás tento postup, jak získat potřebné citace článků a monografií, dostatečně návodný. Jestliže nemáte čas si rešerši na dané téma vypracovat sama, zjistěte si u svého konzultanta, zda nebude v rozporu se zadáním, pokud si necháte vypracovat rešerši na dané téma za poplatek ve Vaší domovské knihovně.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.11.2013 11:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu