České lázeňství, procedury

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci, zda byla u nás vydána kniha o historii českého lázeňství, popř.nějaká kniha o procedurách v lázeňství. Děkuji

Odpověď

Nalezli jsme tyto tituly, které se zabývají historií českého lázeňství či některými lázeňskými procedurami (v některých případech jsou zaměřeny na určitou lázeňskou oblast). Jedná se o tyto tituly:

BURACHOVIČ, Stanislav. Encyklopedie lazni a lecivych pramenu v Cechach, na Morave a ve Slezsku. 1. vyd. Praha: Libri, 2001. ISBN 80-7277-048-9.

KNOPPOVÁ, Eva. Oazy vody a vzduchu. 1. vyd. Zlate Hory: Sotiris Joanidis - Rula, 2001. ISBN 80-902929-2-5 (vaz.)

ŠTEMBERKOVÁ, Růžena. Lázeňství podél Zlaté stezky = Kurwesen entlang dem Goldenen Steig. Prachatice: Městský úřad Prachatice, 2002. ISBN 80-239-1042-6.

Františkovy Lázně: lázně světové proslulosti. Františkovy Lázně: Československé státní lázně, 1962.

ČINČOVÁ, Yvona. Počátky moderního lázeňství v Luhačovicích. Zlín: Muzeum jihovýchodní Moravy, 2002. ISBN 80-239-0647-X.

Rožnov lázeňský. Lucie Hambálková [et al.]. 1. vyd. Rožnov pod Radhoštěm: Město Rožnov pod Radhoštěm, 2005. ISBN 80-239-5131-9.