české impaktované časopisy

Text dotazu

Dobrý den, kde mohu najít kompletní a nejnovější seznam českých impaktovaných časopisů? Děkuji za informaci.

Odpověď

Dobrý den, aktuální přehled českých impaktovaných periodik najdete v databázi Journal Citation Reports (JCR), která je v ČR dostupná v rámci licence k databázi Web of Knowledge. Získání seznamu z JCR je popsáno např. na http://fse.ujepurkyne.com/data/SVI_impaktovanecasopisy.pdf (s. 4-7). V JCR jsou nyní údaje do roku 2007 včetně, v části "JCR Science Edition" je uvedeno 23 českých periodik, v části "JCR Social Sciences Edition" jsou pak 4 česká periodika.

Přístup k Journal Citation Reports má v ČR poměrně velké množství knihoven, vedle Akademie věd to jsou zejména vysokoškolské knihovny a některé krajské a odborné knihovny. Jejich přehled je uveden např. ve zprávě se statistickými údaji o využívání Web of Knowledge (http://www.lib.cas.cz/cs/online-databaze/web-of-knowledge). Pokud by se Vám nepodařilo získat seznam časopisů v některé z knihoven s přístupem k JCR, můžeme Vám přehled časopisů z vybraného oboru zaslat.