české impaktované časopisy

Text dotazu

Dobrý den, kde mohu najít kompletní a nejnovější seznam českých impaktovaných časopisů? Děkuji za informaci.

Odpověď

Dobrý den, aktuální přehled českých impaktovaných periodik najdete v databázi Journal Citation Reports (JCR), která je v ČR dostupná v rámci licence k databázi Web of Knowledge. Získání seznamu z JCR je popsáno např. na http://fse.ujepurkyne.com/data/SVI_impaktovanecasopisy.pdf (s. 4-7). V JCR jsou nyní údaje do roku 2007 včetně, v části "JCR Science Edition" je uvedeno 23 českých periodik, v části "JCR Social Sciences Edition" jsou pak 4 česká periodika.

Přístup k Journal Citation Reports má v ČR poměrně velké množství knihoven, vedle Akademie věd to jsou zejména vysokoškolské knihovny a některé krajské a odborné knihovny. Jejich přehled je uveden např. ve zprávě se statistickými údaji o využívání Web of Knowledge (http://www.lib.cas.cz/cs/online-databaze/web-of-knowledge). Pokud by se Vám nepodařilo získat seznam časopisů v některé z knihoven s přístupem k JCR, můžeme Vám přehled časopisů z vybraného oboru zaslat.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.04.2009 15:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu