Česká národní bibliografie

Text dotazu

DObrý den, potřebuji zjistit všechny názvy České národní bibliografie a data,
kdy byly tyto názvy změněny a kdo se zasloužil o vydání původní Národní bibliografie.

Odpověď

Dobrý den, v níže uvedeném soupisu zdrojů, naleznete problematiku, kterou hledáte :

Drtina, J. a kol., Bibliografie : průzkumová verze učebních textů pro střední knihovnické školy. Praha : SK ČSR, 1968. 89 s.

Kábrt, J., Javorčíková, A., Bibliografie pro 2. ročník SKŠ. Praha : SPN, 1985. 245 s.

Černá, M.L., Národné bibliografie. Martin : MS, 1955. 306 s.

Tiskárny a tisky 19. století : sborník příspěvků z celostátní konference ... Jindřichův Hradec : Okresní muzeum, 1998. 140 s.

4. národní konference o bibliografii : sborník materiálů. Praha : NK v Praze, 1991. 87 s.

Česká bibliografie : sborník statí a materiálů. Sv. 1. Praha : SPN, 1959. 287 s.

Ročenka Státní knihovny ČSR 1981/1985. Praha : Novinář, 1988. 328 s.

časopis Čtenář, roč. 32, č. 8/9 (1990)

časopis Metodický zpravodaj, č. 1 (1989), Vyd.: Státní knihovna ČSR časopis Národní knihovna, roč. 4, č. 1 (1993)

Jedlička, Jaromír, Vývoj Bibliografického katalogu ČSR (1862-1957) [diplomová práce]
-----
Všechny uvedené zdroje Vám, pokud máte zájem, můžeme rezervovat ve Studovně knihovnické literatury NK ČR do dobu 14 dnů nebo Vám i dokumenty půjčit prostřednictvím MVS.
Poslední z uvedených zdrojů není součástí našeho knihovního fondu a je dostupný pouze v ústřední knihovně FF UK a v Knihovně T. G. Masaryka UK v Jinonicích.