centrální banka

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych poradit se zdroji a literaturou, které by se věnovaly výhodám a nevýhodám centrální banky pro fungování ekonomiky. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, nejprve doporučujeme dotaz v rámci této služby adresovat odborným ekonomickým knihovnám.
O centrálním bankovnictví vyšla řada publikací v minulosti; v současné době se objevují texty, které analyzují roli centrální banky více v souvislosti s tzv. ekonomickou krizí. Je možné, že novější analýzy se budou rozcházet se závěry některých starších textů. - V tom vám již jako neodborníci nedokážeme poradit, ani nejsme schopni vybrat tituly opravdu relevantní.
Prohledání dokumentů doporučujeme tyto katalogy:
báze NK ČR: NKC, ČNB (pro knihy, zejména v češtině), ANL (pro články v
časopisech) - http://sigma.nkp.cz/F - po zobrazení můžete výsledky seřadit podle roku vydání, když kliknete na záhlaví příslušného sloupce.

Vysoká škola ekonomická v Praze - Centrum informačních a knihovnických služeb: http://library.vse.cz/aleph/, - obsahuje řadu závěrečných prací absolventů VŠE, včetně plných textů (chcete-li je z výsledku odstranit, zvolte FORMÁT: kniha.

knihovna CERGE-EI: http://www.cerge-ei.cz/library/default.asp .

Při hledání jsme zadávali klíčová slova např. takto:

centrální banka
central? bank? (central* bank*) - ?, * znamenají libovolné zakončení, některé katalogy pracují s ? (NK ČR, VŠE), obvyklá konvence je *.

NK ČR i další instituce kromě toho poskytují přístup do on-line databází zahraničních článků, k e-knihám apod. V rámci NK ČR doporučujeme např. databázi Ebsco. Informace najdete zde:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104.
Jste-li naším čtenářem, můžete využít vzdálený přístup k databázím.

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.04.2009 10:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu