Celý název titulu

Text dotazu

Název knihy obsahující téma - Cesta Krištofa
Haranta z Polžic do Svaté země.

Odpověď

Dobrý den,

úplný název knihy zní "Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce z království českého do Benátek, odtud do země svaté, země judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii".

V elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) je k dispozici několik vydání, vydání z roku 1854 (I. díl), 1855 (II. díl) je v digitalizované podobě volně dostupné v rámci systému Kramerius (http://kramerius.nkp.cz). Starší vydání si v případě potřeby můžete vyhledat pomocí naskenovaných katalogů Katif (http://katif.nkp.cz) - Generální katalog I, skříň Haen-Helsg, zásuvka Hansi-Harc, od č. záznamu 1102.

* Harant z Polžic a Bezdružic, Kryštof. Kristofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce atd. Cesta z království Českého do Benátek, odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a Sv.

Kateřiny v pusté Arabii. Díl I. V Praze : Nákladem Českého musea : V kommissí u Františka Řivnáče, 1854 (Tisk Jaroslava Pospíšila). xxxii, 294 s., [1] l. obr. příl. : il. ; 23 cm. (Spisů musejních č. 48) (Staročeská bibliothéka ; č. 4).

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/183758

* Harant z Polžic a Bezdružic, Kryštof. Kristofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce atd. Cesta z království Českého do Benátek, odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a Sv.

Kateřiny v pusté Arabii. Díl II. V Praze : Nákladem Českého museum : V kommissí u Františka Řivnáče, 1855 (Tisk Jaroslava Pospíšila). 296 s., [2] s. příl. ; 24 cm. (Spisů musejních č. 48) (Staročeská bibliothéka ; č. 4)

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/183721

* Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce / [podle vydání z roku 1854 přepsal] František Kožík. 2. vyd., V Albatrosu 1. Praha: Albartos,

2002. 173 s. : il. ; 21 cm. ISBN 80-00-01021-6.

Název v tiráži: Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce z království Českého do Benátek, odtud do Země svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii.

* Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce z království českého do Benátek, odtud do země svaté, země judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a sv. Kateřiny v pusté Arábii / [upravil, zkrátil a převyprávěl] František Kožík; doslov Ivan Hrbek ; il. Zdena Táborská, Jiří Běhounek ; typografie Michal Houba. Praha: Panorama, 1988 (TZ 3). 194 s.:

obr.; 24 cm