částečný invalidní důchod

Text dotazu

Když je občanovi přiznán částečný invalidní důchod, může při tom podnikat na živnostenský list? pokud ano, tak v kterémkoliv oboru? předem děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den, invalidní důchodce (s plným nebo částečným invalidním důchodem) může podnikat neomezeně v souladu s předpisy a podmínkami, které v dané situaci platí, tedy např. nutnost získat živnostenské oprávnění.

Předpisy o důchodovém pojištění zároveň neobsahují  žádné ustanovení, které by omezovalo výdělkové možnosti poživatelů plných nebo částečných invalidních důchodů. Jediným omezením pro vykonávání činnosti mohou být schopnosti, možnosti a zdravotní stav invalidního důchodce.

Bližší informace získáte z následujících stránek:

http://www.podnikatel.cz/clanky/podnikani-v-invalidnim-duchode-2009/

http://www.cssz.cz/cz/informace/nejcastejsi-dotazy/nejcastejsi-dotazy-duchodove-pojisteni.htm  (5. dotaz od konce)

http://www.mpsv.cz/cs/619

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/218613

http://www.profesia.cz/forum-prace/na-co-mate-narok/socialni-zabezpeceni/duchod-a-zl-72813

Pro ověření informací bychom doporučovali dotaz konzultovat s právníkem či s příslušnou Okresní správou sociálního zabezpečení, případně Českou správou sociálního zabezpečení (http://www.cssz.cz).

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.12.2009 14:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu