Časové řady

Text dotazu

Dobrý den.
Chci se prosím Vás zeptat, jestli při vytváření časových řad budou počty cizinců v jednotlivých letech v dané zemi, patřit pod okamžikové nebo intervalové data. Děkuji moc za odpověď a předem se omlouvám, jestli tento dotaz nespadal do Vaší kompetence. Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

statistická data, popisující společenské a ekonomické jevy v čase, zapisujeme pomocí tzv. časových řad.

Intervalovou časovou řadou se rozumí řada intervalového ukazatele, tj. ukazatele, jehož velikost závisí na délce intervalu, za který je sledován.

Okamžikové časové řady jsou stanoveny ukazateli, které mají vazbu k určitému okamžiku. Charakterizují-li ukazatele časových řad kolik jevů, událostí, věcí apod. existuje v určitém časovém okamžiku, pak časové řady těchto ukazatelů nazýváme okamžikovými.

Jak správně zvažujete, jestli váš dotaz  spadá do naší kompetence, odpovídáme, že ani moc ne. Doporučujeme spíš Český statistický ústav https://www.czso.cz/, Český statistický úřad Na padesátém 3268/81

100 82 Praha 10

Tel.: 274 051 111 (ústředna)

E-mail: infoservis@czso.cz

Statistický ústav má sice zveřejněny různé statistiky na svých webových stránkách, např. https://www.czso.cz/csu/czso/obyvatelstvo_hu , ale nenašli jsme v nich informace, které hledáte. Zkuste oslovit instituci přímo.

 

Doporučujeme případně např. i Knihovnu Vysoké školy ekonomické https://ciks.vse.cz/.

Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE nám. W. Churchilla 4

130 67 Praha 3

Telefon: 224 095 584 (informace)

E-mail: knihovna@vse.cz , webmaster

Odborné dotazy: Ptejte se knihovny 

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.05.2016 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu