časopis Social Work

Text dotazu

Zda a jak si můžu se čtenářským průkazem nkp číst časopis Social Work Oxfordské university online?
Díky

Odpověď

Dobrý den,
ano, časopis Social Work máme obsažen v některých z předplacených databázích. Většinou je však dostupný bez posledního roku (je třeba vyzkoušet, podařilo se nám najít i články z roku 2020).

Všechny e-časopisy (včetně Social Work) by měly být vyhledatelné v katalogu Národní knihovny (NKC) https://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=001736438&local_base=NKC a přes vzdálený přístup se registrovaní uživatelé dostanou do jednotlivých databází (Plné texty - pro registrované uživatele NK ČR).

Časopisy si také můžete vyhledat zde: http://ezb.nkp.cz. Po výběru časopisu (Social Work, ISSN 0037-8046) je možné si prohlédnout, ve kterých databázích je časopis dostupný, event. se poté i do databáze přihlásit. Také je zde možné časopis dohledat třeba v jiné české, případně zahraniční knihovně (odkaz List of participating Institutions with fulltext access pod časopisem). Dostupnost časopisu je znázorněna podle barev semaforu.