Časopis NOVÁ DOBA

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda jsou dostupné historické ročníky časopisu Nová doba od
roku 1980.

Odpověď

Dobrý den,

svazky časopisu Nová doba nabízí Národní knihovna ve dvou exemplářích.

Záznam o nich naleznete v Naskenovaných katalozích: http://katif.nkp.cz/  (Generální katalog III., DIS - DOKS, čísla záznamů 191 a 192), signatury: 54 D 11865, 54 D 13729. Oba záznamy mají několik podlístečků. Listovat v nich můžete pomocí šipek umístěných nad naskenovaným lístkem. Jednotlivé svazky periodika si můžete vypůjčit do Všeobecné studovny Klementina. Objednávku je možné provést pomocí odkazu "Objednat titul". O průběhu zpracování objednávky budete informován prostřednictvím e-mailu. Celkový počet objednaných svazků by neměl překročit 10 svazků (pod Vašim jménem by nemělo být připraveno k vyzvednutí více než 10 kusů knih(svazků)). Svazky si můžete přes Naskenované katalogy objednat i jako neregistrovaný uživatel knihovny, k přístupu ke svazkům je ovšem již registrace nezbytná.

Časopis Nová doba vycházel od roku 1952 s podnázvem Týdeník. Od roku 1960 byl časopis vydáván s podnázvem Zahraničně politický týdeník. Číslem 32 ročníku 26 (1968) časopis zanikl. Obnoven byl v roce 1970. Definitivně časopis Nová doba zanikl v roce 1990 (č.26).

Kromě Národní knihovny v Praze vlastní časopis i Vědecká knihovna Olomouc (sign. II 203.624), Slezský ústav Opava (sign. H 1144), Studijní a vědecká knihovna Plzeň (sign. 36A45, 6472).

Souborný katalog ČR - Seriály: http://sigma.nkp.cz/F/53TENF796BPKK9HQB14A9NJMBS1VJ1EXLFLNVL8UBDVI7BRGUF-00582?func=file&file_name=find-b&local_base=SKCP