Carmen insignis /Píseň o vítězství u Domažlic/

Text dotazu

Díky kterému badateli z konce 18.století známe počátek textu Carmen insignis / titulní list s iniciálou byl odzicen?
Byl to Gelasius Dobner či František Palacký?

Odpověď

Vážená paní (…),

děkujeme za dotaz. Podařilo se mi dohledat, že text i název „Písně o vítězství u Domažlic“ se zachoval v opisu, který si v 18. století pořídil G. Dobner. Začátek, 127 veršů, přetiskl podle jeho opisu poprvé F. M. Bartoš až v roce 1938.

Použité zdroje

VAVŘINEC Z BŘEZOVÉ. Husitská kronika: Píseň o vítězství u Domažlic. 2., opr. vyd. (ve Svobodě 1.). Praha: Svoboda, 1979. Členská knižnice.