Byron, Childe Haroldova pouť (Childe Harold)

Text dotazu

Existuje cesky preklad Childe Harold Pilgrimage od Lorda Byrona?

Odpověď

Vazeny pane,

existuje dnes jiz stary preklad Childe-Haroldovy pouti od Elisky Krasnohorske, vydany v roce 1890, opravene vydani v roce 1918. Krome toho je take novejsi slovensky preklad z roku 1988. Udaje o vsech trech vydanich pripojujeme.

Childe-Haroldova pout / Lord George Gordon Noel Byron ; Prel. Eliska Krasnohorska. -- 2. oprav. vyd.. -- Praha : Otto, 1918. -- 207 s. ; 8°

Childe-Haroldova pout / Lord Byron ; Prelozila Eliska Krasnohorska. -- V Praze : F. Simacek, 1890. -- [1], 245 s. ; 8°

Byron, George Gordon
Putovanie Childa Harolda / George Gordon Byron ; prel. Zuzana Hegedusova, Jan Buzassy. - Bratislava : Tatran, 1988. - 229 s.