Byla do češtiny přeložena báseň R.L. Stevensona "Christmas at sea"?

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych informaci, zda byla do češtiny přeložena báseň R.L. Stevensona "Christmas at sea" (ze sb. Ballads), a pokud ano, v kterém díle byla vydána.

Odpověď

Dobrý den,
dle databáze České národní bibliografie (http://aleph.nkp.cz/cze/cnb ) dosud nebyla Stevensonova kniha Balad přeložena do češtiny. V současné době nemáme k dispozici nástroj či databázi, která by nám pomohla dohledávat informace v obsahu či plném textu tištěných knih, abychom mohli prověřit, že báseň nebyla vydána v rámci  jiného básnického  výboru. O pomoc jsme požádali kolegyně z Městské knihovny v Praze, jež mají k dispozici Názvový katalog. Ani zde se ovšem nepodařilo báseň R.L. Stevensona "Vánoce na moři" dohledat. Kromě výše uvedeného katalogu jsme prostřednictvím fulltextového vyhledávání prověřili též periodika a knihy dostupné v rámci digitální knihovny Kramerius:  http://kramerius.nkp.cz.  Bohužel, taktéž bezúspěšně. Zdá se tedy, že zmíněná báseň nebyla dosud do českého jazyka přeložena.