\"Burnout\", syndrom vyhoření

Text dotazu

Dobrý den! Rád bych se dozvěděl co nejvíce o jakýchkoliv informačních zdrojích pojednávajících o problému \"Burnout\" neboli syndrom vyhoření - literatura, Internet, organizace, instituce, české, zahraniční atd. Prosím Vás o nejvhodnější odkazy či prameny, do přespřílišných podrobností, prosím, nezabíhejte. Děkuji Vám.

Odpověď

Dobry den, o syndromu vyhoreni pojednava vetsi mnozstvi knih, clanku jak v cestine, tak v jinych jazycich, pise se o nem na internetu. Zadate-li do vyhledavace (napr. google.com) pozadovane heslo, ziskate urcite mnozstvi odkazu. Je na Vas, ktere odkazy si vyberete, ktere jsou pro Vas dostatecne relevantni musite posoudit sam.
Heslo syndrom vyhoreni je zpracovano i v elektronicke encyklopedii wikipedia, viz. odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Syndrom_vyho%C5%99en%C3%AD.
Knihy i clanky v cestine naleznete v elektronickem katalogu (NKC) Narodni knihovny CR, ktery je volne pristupny - http://sigma.nkp.cz/F/ .
Clanky o syndromu jsou obsazeny v odbornych periodicich napr. Sestra, Socialni politika, Prakticky lekar apod. Doporucuji obratit se i na Narodni lekarskou knihovnu http://www.nlk.cz/nlkcz/ , kde by mohli mit tema zpracovane.
Pokud byste chtel od nas zpracovat resersi na tema syndrom vyhoreni, je to mozne pouze jako sluzbu placenou. Informace naleznete na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_refc.htm.

Obor

Psychologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

15.11.2007 13:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu