Bůh

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak vypadá Bůh

Odpověď

Dobrý den,

každý vidí nebo si představuje Boha nejspíš jinak; někteří si ho ani představovat nechtějí, neboť nevěří, že nějaký Bůh je. Je to otázka víry, životního názoru, pohledu na svět.

Podle křesťanského učení ale Boha nikdy nikdo neviděl a přeci je všude kolem nás.

Pán Bůh je všudypřítomný. Pán Bůh není jen v nebi - Pán Bůh je také na zemi. To je trochu podobné jako u slunce. Slunce je daleko na nebi, mnoho set tisíc kilometrů od nás; ale jeho paprsky a světlo a teplo, které z něj vychází, není jen tam nahoře, ale je také zde u nás na zemi...

A jak vypadá Pán Bůh?  — Pán Bůh nemá tělo jako my, Pán Bůh je duch, tj. má rozum a vůli, ale tělo nemá...

Čerpáno z: RESL, Josef. Katechese pro obecné školy pro 2., 3. a 4. školní rok a zvláště pro školy málotřídní: výklad a doprovod Hronkovy "Cesty k Bohu" a Kubíčkovy "Prvouky". Část 1. Praha: Nakladatelství U sv. Jindřicha, Bohuslav Rupp, 1941.

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:10480490-b5ff-11e3-87a3-001018b5eb5c

Boha nikdy nikdo neviděl. Bible také tvrdí, že Bůh je duch. Některým z vás se možná vybaví komické pohádkové postavičky nebo strašidla. Chápejme však tento pojem ve smyslu duchovní bytosti, která nemá fyzické tělo a jejíž podobu neznáme, kterou naším omezeným rozumem nedokážeme plně pochopit. Jakákoliv snaha o umělecké ztvárnění boží podoby je proto nesmyslem.

https://www.proc-krestanstvi.cz/a3-otazka-kdo-je-buh-a-jak-vypada/