Budova LF UK v Hradci Králové

Text dotazu

Můžete mi prosím poradit, v jaké publikaci
bych našel architektonický popis, případně architektonický vývoj
budovy sborového velitelství v Hradci Králové (dnes Lékařská fakulta
UK) od architekta Jana Reichla? Předem děkuji.

Odpověď


Dobrý den,

podařilo se mi nalézt několik publikací pojednávajících o Lékařské fakultě UK v HK, ale těžko říci, zda se v nich budou nacházet i informace o architektuře dané budovy, zde vypisuji, pro představu, jednu z nich:


MIKAN, Jaroslav: Hradecká renesance. Na paměť manifestační schůze Společnosti pro vybudování university českého severovýchodu v Hradci Králové dne 14. září 1945. Hradec Králové, F. J. Pácha 1945. Nestr.


Čerpala jsem z publikace, která se nachází v našem fondu:

MALINA, Jiří. Hradec Králové : umělecké památky ve městě na soutoku Labe a Orlice. Jiří Malina. Vyd. 1. Ústí nad Orlicí : Oftis, 2003. 120 s., [4] s. barev. obr. příl. ISBN 80-86042-90-1.


Zkuste se obrátit přímo na Vědeckou knihovnu v Hradci Králové (knihovna@svkhk.cz) nebo Muzeum východních Čech v Hradci Králové (info@muzeumhk.cz), kde Vám jistě poskytnou relevantnější odpověď.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Městská knihovna Ústí nad Orlicí

Datum zadání dotazu

20.08.2012 11:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu