Bude Národní knihovna uzavřena?

Text dotazu

Dobrý den,
píšu Vám z pozice studenta humanitních věd, který je (stejně jako mnoho mých spolužáků) naprosto závislý na knihovním fondu Národní knihovny. Můj dotaz je reakcí na článek Petra Zídka v LN ze dne 25.11. V tomto článku je uvedeno, že Národní knihovna bude příští dva roky uzavřena. Můžete tuto zprávu potvrdit nebo vyvrátit? Z pohledu studentů a vědeckých pracovníků se jedná o naprosto zásadní otázku, která ovlivní naši práci. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

v souvislosti s probíhající revitalizací areálu Klementina a sloučení následujících tří etap do jedné s ohledem na úsporu finančních prostředků a času, dojde ve druhé polovině roku k započatí stavebních prací této další etapy. S tímto souvisí omezení služeb poskytovaných Národní knihovnou. Nyní probíhají intenzivní jednání o tom, v jakém režimu bude knihovna své služby poskytovat. Konkrétní informace poskytneme na začátku roku 2016. Můžeme Vás však ubezpečit, že k totálnímu zavření Národní knihovny rozhodně nedojde. Služby budou poskytovány jak v Klementinu, tak v budově Národní knihovny v Hostivaři.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.11.2015 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu