Britský jazykový ústav

Text dotazu

Dobrý den. V ČR máme Ústav pro jazyk český. Existuje britský ekvivalent? Tedy něco jako Ústav pro jazyk anglický?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

britský ekvivalent Ústavu pro jazyk český neexistuje. Britské akademie a učené společnosti nejsou strukturované stejným způsobem jako Akademie věd České republiky. Akademie věd je rozdělena na více pracovišť - ústavů, v rámci kterých působí vědečtí pracovníci. Britské společnosti tímto způsobem rozdělené nejsou. Některé z nich jsou rozdělené na sekce podle předmětů studia, ale ne natolik úzce zaměření jako Ústav pro jazyk český. Nejvíce se blíží vašemu hledání sekce Lingvistika a Filologie (Linguistics and Philology) Britské Akademie (The British Academy).

Použité zdroje

royalsociety.org
thebritishacademy.ac.uk
https://www.thebritishacademy.ac.uk/[…]/
avcr.cz/cs/o-nas/struktura/pracoviste-av