britské mince

Text dotazu

Nevím, do jaké kategorie dotaz zařadit, rozhodla jsem se pro \"umění\", ale asi to nebude to pravé. Ráda bych se dozvěděla, kolik má tváří (nebo zad?) anglická librová mince a co různé obrázky na zadní straně mince znamenají, k čemu odkazují. Má snad každé hrabství vlastní podobu libry? Sama jsem se setkala asi se sedmi variantami během jediného dne, předpokládám tedy, že jich bude mnohem více. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

podle informaci uverejnenych na strankach kralovske mincovny predstavuji ruzne rubove strany jednolibrove mince Spojene kralovstvi a jeho ctyri zakladni casti - Skotsko, Wales, Seveni Irsko a Anglii. V prvni serii byly na rubove strany minci pouzity rostlinne motivy, v druhe serii byly zvoleny heraldicke symboly. Na teto strane http://www.royalmint.com/TheRoyalMint/Corporate/BritishCoinage/CoinDesign/OnePoundCoin.aspx naleznete prehled dosud pouzitych motivu vcetne jejich vykladu. Vysvetleni symbolu vcetne zobrazeni je pak k dispozici na http://www.royalmint.com/RoyalMint/web/site/Corporate/Corp_british_coinage/CoinDesign/OnePoundCoin.asp. Zakladni informace naleznete i ve Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/British_one_pound_coin.

Obor

politicke-vedy-politologie-politika-verejna-sprava-vojenstvi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.10.2007 13:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu