BP-modelování krizových situací

Text dotazu

Dobrý den,
jsem studentka 3. ročníku a mám napsat bakalářskou práci na téma Modelování krizových situací Hudebního festivalu. Mohli byste mi, prosím, doporučit nějakou literaturu, ze které bych mohla vypracovat teoretickou část? Předem děkuji.

Klíčová slova: krizový management; řízení kulturních akcí; modelování podnikových procesů

Odpověď

Dobrý den,

pokud dohledáváte literaturu k nějakému konkrétnímu tématu, například pro psaní akademické práce, existuje spousta vyhledávacích nástrojů.

V následujících řádcích se Vám budeme snažit představit ty hlavní.

V první řadě je dobré vyhledávat literaturu prostřednictvím Souborného katalogu ČR.

V záznamu o dokumentu naleznete údaj o tom, v jakých knihovnách je možné si knihy vypůjčit. V některých případech může být kniha i zdigitalizována a Vy si ji můžete ve vybraných institucích (jako je například Národní knihovna) prohlížet online. To je případně možné i z domova, prostřednictvím vzdáleného přístupu přes Váš čtenářský průkaz.

Níže citujeme některé dokumenty, které jsme nalezli. Doporučujeme do nich nahlédnout a zjistit tak, které z nich Vám budou vyhovovat nejvíce.

  • ROSICKÁ, Zdena, BENEŠ, Libor a FLEISSIG, Petr. Vita in societate secura. Pardubice: Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera, 2008. 132 s. Monographica; 1. ISBN 978-80-7395-117-7.
  • SÝKORA, Jaroslav, DVOŘÁK, Josef a ŠEFČÍK, Vladimír. Ovlivňování chování člověka v krizových situacích: modelování vyjednávajícího procesu. Vyd. 1. Zlín: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2009. 148 s. ISBN 978-80-7318-825-2.
  • PROCHÁZKOVÁ, Dana. Bezpečnost a krizové řízení. Vyd. 1. Praha: Police history, 2006. 255 s. ISBN 80-86477-35-5.

·         http://aleph.nkp.cz/F/

Doporučujeme také vyhledávat prostřednictvím licencované databáze EBSCO, která je rovněž přístupná v Národní knihovně, i skrze vzdálený přístup. U většiny odkazů jsou také připojené plné texty. Naleznete zde hlavně zahraniční studie.

Dále se Vám vyhledá hodně odkazů například na https://scholar.google.cz  .

Můžete se také podívat na stránky theses.cz, kde najdete obhájené akademické práce. Pomocí klíčových slov můžete vyhledat práce podobné té Vaší a hledat inspiraci jak v těchto pracích, tak zejména v odkazované literatuře.

(VOJÍK, Vladimír. Podnikání v kultuře a umění = Arts management. Vydání první. Praha: ASPI, 2008. 183 s. ISBN 978-80-7357-356-0.)

(KAISER, M. M., EGAN, B. Cyklus: Plánování pro dosažení úspěchu v umění. Washington, D.C., The DeVos Institute of Arts Management at the Kennedy Center, 2011)

  • WILDOVÁ, Veronika. Aspekty managementu hudebního festivalu Apríles. Praha, 2013. Dostupné také z: https://www.vse.cz/vskp/eid/34618. Bakalářská práce. Vysoká škola ekonomická v Praze. Vedoucí práce Václav Riedlbauch.