Bouřky - bakalářská práce

Text dotazu

Dobrý den,
Dovolila bych si Vás oslovit ohledně získávání materiálů k mé bakalářské práci. Jedná se o téma - historické bouřky ( bouřkové události ) ve Středočeském kraji. Byla bych vděčná za jakoukoliv radu, pomoc nebo odkaz na zdroje, které bych mohla použit, ať už se jedná o obecnou literaturu o bouřkách, nebo historické záznamy či statistiky týkající se zadaného území. Téma práce mám prozatím "otevřené", takže budu vděčná za jakékoliv zajímavosti a nápady ke zpracování ohledně bouřek ve Středočeském kraji. Předem mockrát děkuji za ochotu.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Odpověď

Dobrý den,

pokud potřebujete zdroje pro bakalářskou práci, je lepší si zadat požadavek na zpracování rešerše. Tuto službu také poskytujeme, je ale zpoplatněna částkou 100,- Kč. Takto Vám mohu odpovědět jen stručně, hledala jsem jen ve fondu naší knihovny. Ještě bych Vám doporučila obrátit se na pana Huberta Hoyera, je správcem rožmitálské meteorologické stanice a člen městského zastupitelstva v Rožmitále. Zabývá se mapováním počasí na Příbramsku.

V těchto knihách a článcích by se možná něco našlo, buď obecně o bouřkách nebo v článcích i na Příbramsku, ale na bakalářskou práci je opravdu lepší zadat si požadavek na rešerši.

KARAS, Pavel, Alena ZÁRYBNICKÁ a Taťana MÍKOVÁ. Skoro jasno: průvodce televizní předpovědí počasí. Vyd. 1. Praha: Česká televize, 2007. 206 s. ISBN 978-80-85005-78-3.

Atmosféra a klima: aktuální otázky ochrany ovzduší. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 2009. 351 s. ISBN 978-80-246-1598-1.

ROTH, Günter D. Malá encyklopedie počasí: jak porozumět počasí a meteorologickým předpovědím. Vyd. 1. Praha: Knižní klub, 2000. 293 s. ISBN 80-242-0228-X.

KUKAL, Zdeněk. Přírodní katastrofy. Vyd. 1. Praha: Horizont, 1982. 252 s.

ČERVENÝ, Jaroslav. Podnebí a vodní režim ČSSR. Vyd. 1. Praha: Státní zemědělské nakladatelství, 1984. 414 s.

FÁRA, Jan. Vývoj počasí v průběhu tisíciletí na Příbramsku. Horymír, 2000, 4(25), s. 15.

Jak se žilo - co se dělo - v Příbrami a okolí před sto lety. Horymír, 2001, 5(20), s. 27.