Bohuslav Březovský: Joachim aneb vládychtivost

Text dotazu

Prosím o informaci. Kdo vydal knihu Joachim aneb vládychtivost? Kdo je autorem?

Odpověď

Zde je úplná citace díla:
Joachym aneb Vládychtivost / Bohuslav Březovský. -- 1. vyd. -- Praha : Mladá fronta, 1967. -- 110, [2] s. ; 8°
Připojujeme resumé z báze NKC (http://sigma.nkp.cz/F):
Fantastický příběh o oživnutí sochy Joachyma, vyprávěný formou historického podvrhu - apokryfu. Tato socha, která získala nad lidmi moc, protože si ji začali mytizovat, začíná lidem po oživnutí vládnout: ovládá úřady, obyvatelstvo, diktuje nová nařízení a nové zákony. Vtipná a humorná studie o vztahu moci a svobody, o úloze zdravého rozumu, o hranicich možného a nemožného.