Bohuš Struska

Text dotazu

Hledám knížku, jejímž autorem je Bohuš (Bohumír) Struska. Název titulu zní Vězeň na Angerbachu, jedná se o kratší historickou prózu z období vlády Jindřicha z Lipé. Bohužel chybí v Souborném katalogu České republiky. Pomohli byste mi ji najít?
Děkuji za zprávu.

Odpověď

Dobrý den, nemohla by to být tato kniha, autor je ale jiný, název stejný a v Souborném katalogu (SKC) to je, viz níže?

     Hlavni zahlavi      Siroky, Josef
     Nazev               Vezen na Angerbachu : historicka povidka z doby krale Jana Lucemburskeho / Josef Siroky
     Nakl. udaje         [Kralovice? : s.n.], 1933
     Popis (rozsah)      137 s.
     Ve fondu            ABD103
     Ve fondu            PNG503
     Edice               Knihovna "Kralovickeho obzoru" ; sv. ?

Od autora, které ho uvádíte, je následující kniha.

     Hlavni zahlavi      Struska, Bohumir, 1896-1983
     Nazev               Jiri Radim, rychtar ze Drevce : historicky obraz ze XVII. stoleti / Bohus Struska. Slamena Kacka : povidka z tezkych dob
     Nakl. udaje         [V Kralovicich u Plzne : s.n., 1927]
     Popis (rozsah)      269, 126 s. ; 19 cm
     Edice               Knihovna Kralovickeho obzoru ; [sv. 3]