Bodlák časopis

Text dotazu

Dobrý den , dnes jsem byl v archivu v České Lípě a v zápisech obce Horní Police jsem našel informaci, že v roce 1946 vycházel časopis pro dětí a mládež. Jmenoval se Bodlák. Můžete mi prosím podat o něm nějakou informaci.
Děkuji s pozdravem Josef Doškář
mobil 724 086 487

Odpověď

Dobrý den,

prověřili jsme dostupné bibliografie časopiseckých publikací z tohoto období, o časopise s názvem „Bodlák“ jsme ovšem nenašli jedinou zmínku. Podobné periodikum není evidováno ani v našich katalozích (a to jak elektronických, tak lístkových). V Souborném katalogu České republiky jsme našli pouze Bodlák : časopis zaměstnanců družstva bratrství, vydávaný místní ZS ROH v Praze v roce 1952 (viz http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000108087&local_base=SKC).

Pokud se jednalo skutečně o lokální časopis, vydávaný a distribuovaný v konkrétní obci, bude nejspíše lepší zkusit se obrátit na regionální knihovnu (např. na Městskou knihovnu Česká Lípa nebo na Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci).