bobří ocas

Text dotazu

Jak se řekne bobří ocas /oháňka/ v myslivecké mluvě? Tento dotaz je pro čtenáře - myslivce.

Odpověď

V myslivecké terminologii se bobří ocas nazývá "kormidlo". Údaj jsme čerpali z Mysliveckého slovníku (viz připojený záznam).

Ferjentsik, Koloman
Myslivecký slovník : česko-slovensko-anglicko-francouzsko-německo-maďarský s
latinským názvoslovím zvěře / Koloman Ferjentsik . -- Vyd. 1.. -- Praha : Hubertlov Bohemia, 1999. -- 387 s. ; 24 cm Obsahuje bibliografii a rejstříky. ISBN 80-902755-0-8 brož..