biohazard

Text dotazu

Dobrý den,zajímal by mě význam slova Biohazard,na internetu jsem nic nenašel,krom obrázku,také to by mě zajímalo,důvod daného obrázku,ty na internetu jsou,zda obrázek biohazardu má nějaký význam,nebo je to pouze návrh co někdo vymyslel a je zkopírován.

Odpověď

Dobrý den,

termín biohazard a symbol pro něj byly vyvinuty v roce 1996 Charlesem Boldwinem, inženýrem životního prostředí, který pracuje pro společnost s názvem Dow Chemical Company.

Termín biologický hazard neboli biohazard označuje biologické látky, které představují nějakou hrozbu pro zdraví živých organismů, především lidí, ale i zvířat atd. Patří sem tedy např. lékařský odpad, použité injekční jehly nebo vzorky mikroorganismů, virů nebo toxiny, plísně, parazitičtí červy apod.

Symbolem biohazardu, který jste pravděpodobně našel se pak tyto odpady označují. Symbol biohazardu je U 2623 (☣). Viz. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Biohazard_symbol.svg.

Tento název a symbol také využívá stejnojmenná hardcore punk/ heavy metalová skupina z New Yorku, viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Biohazard_(band).

Další informace můžete najít např. zde:

* http://en.wikipedia.org/wiki/Biohazard_(band)

* http://en.wikipedia.org/wiki/Biological_hazard

* http://www.takeonestep.org/pages/yoursafety/safenotsorry/biologicalhazards.aspx

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.03.2014 10:27

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu