Bíle x hnědé vejce

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci, na čem je závislé, jakou barvu má vejce, resp. skořápka (bílá či hnědá). Závisí to na druhu slepice nebo na krmivu?

Odpověď

Dobry den,

odbornou informaci k Vami sledovane problematice byste mohl ziskat napr. na:

Ceske zemedelske univerzite http://www.af.czu.cz/cz/,
http://www.sic.czu.cz/?r=1573
Jihoceska univerzita - Zemedelska fakulta - Fakultni vedecka knihovna knihovna@zf.jcu.cz Ustav zemedelskych a potravinarskych informaci - Zemedelska a potravinarska knihovna knihovna@uzpi.cz, info@uzpi.cz

Informace je mozno ziskat i z ruznych clanku na toto tema, jako napr. Barva vajecne skorapky / Jaroslav Holoubek, Miroslav Samek. Nas chov, roc. 56, c. 6 (1996), s. 34.

Nize uvedeny uryvek je z clanku Andrei Chadimove, 17.5.2005, ktery byl uverejnen na internetu.

"Bílé nebo hnědé?
Barva vejce je pouze odrazem plemena slepice a nejsou žádné rozdíly v kvalitě nutričních hodnotách bílého a hnědého vejce. Jediný rozdíl je v tom, že bílá vejce kladou slepice s bílým opeřením a slepice s červeným opeřením snáší vejce hnědá. Přesto existují určité národní preference mezi bílými a hnědými vejci. Většina Američanů, například, upřednostňuje bílou barvu, zatímco Angličané mají radši hnědou. ... ".

Posoudit pravdivost techto zdroju ale nejsme schopni.

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.11.2007 09:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu