Bibliografie české knižní tvorby

Text dotazu

Někdy v 70. letech byl vydán "katalog" knih vydaných v letech 1945 až snad 1963, ve dvou svazcích, myslím až po písmeno K(autoři).Měl jsem to kdysi půjčené z knihovny a protože neznám název, nemohu půjčku případně opakovat.Jak se to jmenovalo a byla vydána písmena až do Z ? Jsem 64letý poč.amater a asi neumím ve Vašich databázích hledat. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, domníváme se, že se jedná o dílo:

Bibliografie české knižní tvorby: 1945-1960. 5 svazků.
Díl I. A-G a díl II. H-K vyšly v roce 1973 ve Státním ped. nakl. v Praze Díl III.-V. (L-Ř, S-Ž a Rejstřík překladů) vyšly v letech 1994-1996 v nakl. SOVA v Praze.
V bázi NKC nebo SKC - souborný katalog (http://sigma.nkp.cz/F/) - zadejte název (Bibliografie české knižní tvorby) do pole Název - bude vyhledáno všech 5 dílů.