Bibliografické citace

Text dotazu

Dobrý den, poraďte mi, prosím, jak správně bibliograficky citovat rozhovor v novinách (např. rozhovor Zdeňka Velíška s Václavem Havlem) a jak má vypadat bibliografický záznam webového sídla, u něhož nelze zjistit žádný časový údaj (jde opravdu o povinný údaj?). Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

odborníci z Knihovny knihovnické literatury řeší tyto sporné případy v praxi následujícím způsobem:
-citace rozhovorů norma ISO 690 neuvádí, je tedy třeba rozhovor zpracovat jako článek v tištěném časopise. Odkaz na stránky o problematice citace spolu s příklady naleznete na adrese:
http://www.knihovny.cz/page.php3?IDM=6&IDMS=27 .
Dále můžete využít stránky:
http://www.boldis.cz/citace/citace.html
http://knihovny.cvut.cz/vychova/vychova2/bibl_citace/iso690.html

-datum aktualizace WWW sídla je povinným údajem, měl by tedy být součástí citace. Pokud toto datum nikde na stránkách nenajdete, můžete využít www stránky, které vám pomohou najít iformace o doménách, jednou z nich je např.
http://whois.smartweb.cz/ . Pokud ani poté nenaleznete odpovídající informace, je možné využít nejstarší datum, které se na citovaných stránkách uvádí- je však třeba ho označit způsobem, který vypovídá o jeho nepřesnosti-např. hranaté závorky a otazník.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.11.2007 09:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu