bibliografická norma

Text dotazu

Dobrý den, prosím můžete mi zaslat ukázku jak vypadá bibliografická norma...jak správně zapsat knihu na konec práce?

Odpověď

Dobrý den,

citování dokumentů se v českém prostředí řídí dvěma základními normami: ČSN ISO 690 Dokumentace. Bibliografické citace: Obsah, forma a struktura a ČSN ISO 690-2 Bibliografické citace. Část 2: Elektronické dokumenty nebo jejich části. Na internetu můžete nalézt stránky, které se citováním zabývají spolu s příklady pro jednotlivé typy dokumentů:
Bibliografické odkazy pro seznamy a citace, výuková stránka Ústavu informačních studií a knihovnictví http://www1.cuni.cz/~brt/bibref/bibref.html

Jak zpracovávat bibliografické citace, Ústřední knihovna Vysoké školy báňské, Technická univerzita Ostrava http://knihovna.vsb.cz/kurzy/citace/index.html

Výukové stránky Petra Boldiše http://www.boldis.cz/citace/citace.html

Velmi užitečný by pro Vás mohl být i Projekt Bibliografické citace (http://www.citace.com/), kde naleznete nejen návod, jak správně citovat, ale i generátor citací, který Vám citaci automaticky vytvoří na základě formuláře s vyplněnými údaji o dokumentu.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.11.2007 18:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu