bibliografická citace

Text dotazu

Dobrý den, byla jsem požádána o bibliografickou citaci ke knize Stařec a moře. Nic víc. Dokázali byste mi poradit? Nevím, zda záleží na výtisku knihy, nebo jsou nějaká všeobecně platná pravidla a je jedno, o jaký výtisk se jedná.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

citace se u nás nejčastěji tvoří podle aktuálně platného znění normy ISO 690, kterou naleznete na adrese http://www.citace.com/dokumenty.php.

Pro správnou citaci je nutné citovat jeden konkrétní dokument (knihu, periodikum, článek, webovou stránku,  e-mailovou korespondenci, apod.), tedy ve vašem případě záleží na tom, které vydání chcete citovat.

Knihy stařec a moře vydané v ČR můžete vyhledat např. v České národní bibliografii, která je volně dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/F, báze ČNB. Pokud zde zadáte do vyhledávací ho pole "Název" "stařec a moře" a zvolíte druh dokumentu "Knihy" , zobrazí se Vám záznamy této knihy v různých vydání.

Poté si některé z nich můžete vybrat a ocitovat. Jako pomůcku pro citování můžete využít odkaz "citace", který naleznete o konkrétního záznamu.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2014 09:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu