Bibliofil : časopis pro pěknou knihu a její úpravu

Text dotazu

Základní informace o časopisu Bibliofil (Časopis pro pěknou knihu a její úpravu) popřípadě odkaz na internetové stránky či knižní publikace

Odpověď

[420] Bibliofil
Příloha Grafického obzoru. Orgán bib­liofilského odboru Grafického klubu v Brně; od 1924, č. 1: Časopis věno­vaný krásným knihám a jiným zajíma­vostem; od 1931, č. 1: Časopis pro pěknou knihu a její úpravu.
Vyd. Grafický klub pro Moravu, Brno; od 1931, č. 1: Skupina moravských knihomilů, zast. Bedřich Beneš Buchlovan, Uherské Hradiště.
Roč. 1 (1923, č. 1) -18 (30. duben 1941, do č. 2/3).
Měsíčník
Citováno z 1. svazku publikace: Česká retrospektivní bibliografie. Řada 2, Časopisy. Díl 2, Časopisy České republiky 1919-1945 (CERBI C2) / Jaromír Kubíček a kolektiv. -- Brno : Sdružení knihoven ČR : Moravská zemská knihovna, 2006-2007.

Ve fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje máme k prezenčnímu studiu pod signaturou 597 tyto roky: 1927, 1928 (1. díl), 1931, 1935 až 1937.
Ve fondu Moravské zemské knihovny v Brně jsou roky 1924-1941 (signatura PK-Č-0033.341), ve fondu Vědecké knihovny v Olomouci roky 1923-1941 (signatura 69.979 1-18 1923-41) a v Národní knihovně v Praze roky 1923-1941 (signatura 54E15069).

Tento časopis podle dostupných informací nebyl digitalizován, tj. je vyloučena jeho online dostupnost.

Pokud dotaz na knižní publikace znamenal, že máte zájem o další dokumenty s problematikou bibliofilství, pak odkazuji na rešeršní služby speciální studovny (viz. http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/) nebo na souborné katalogy knihoven ČR (např. www.caslin.cz nebo www. jib.cz) či katalog Studijní a vědecké knihovny http://aleph.svkpl.cz.