Bible kralická

Text dotazu

Dotaz od čtenáře:
"Máte prosím k nahlédnutí vydání Bible kralické z roku 1915 , v překladatelské úpravě Jana Karafiáta?
Vyšlo to v roce 1915 v britské biblické společnosti v Londýně a k nám se to fyzicky asi dostalo až po válce.
Je to veliká ostuda českého národa.
Vyšlo to v roce 1915 u biblické mezinárodní společnosti v Londýně.
K nám se to dostalo až po válce.
Sám Karafiát dostal ten výtisk do roku

v roce 1919.
Mám více zdrojů, ale zde např z wikipedie.
Z teologické fakulty Jana Husa mi napsali, že se to od normální Bible kralické nepozná.
Jen podle roku vydání 1915.
A že to není v elektronické podobě a že neví, kde, jedině snad nějaký antikvariát.
V úctě a s velikým díkem, myslím, že to Karafiátovi dlužíme".
Nevíte, kde bych to mohl vidět?

Odpověď

Dobrý den,

dle souborného katalogu ČR (báze SKC dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/F/) by popisu od čtenáře mohl odpovídat následující titul:

* Nový Zákon Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista: text kralický z roku 1613 podlé původního textu opravený. Vydání jubilejní. V Praze: Nákladem britické i zahraniční společnosti biblické, 1915. 730 s.

Kniha se nachází  ve fondu Národní knihovny, objednala jsem ji, ale nikde v ní není zmíněno jméno  Jana Karafiáta. Podle informací ve Wikipedii, ze které Váš čtenář čerpal (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Karafi%C3%A1t), by se však mohlo jednat o tuto knihu.

Kniha je podle Souborného katalog dále ve fondu Centrální katolické knihovny Univerzity Karlovy Praha.

Pokud by chtěl čtenář využít také antikvariáty, doporučujeme vyhledávaní http://muj-antikvariat.cz/