Berní rula, soupis poddaných

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o případně sdělení, zda se v berní rule a soupisu poddaných dají najít informace ke jménu Cuřín, Čuřín a to v obci Tukleky okres. Písek. Statek Červený Újezdec či Brloh (resp. Zvíkov, Orlík)
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Vašeho předka jsme objevili v Generálním rejstříku k Berní rule:

* Čurýn Jiřík- kraj: Prácheňsko, list: I, díl: 139, obec: Tuklety, soudní okres: Písek, panství: Červený Újezdec, sedlák

Bohužel, Soupis poddaných podle víry se za Prácheňsko nedochoval. Zkuste zapátrat v archivech Schwarzenbergů, jejichž byl Č. Újezdec panstvím. Zajímavé odkazy přikládáme: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%BD_%C3%9Ajezdec_(Li%C5%A1ov),  http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=16&t=20961 , http://www.lisov.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=105  . Zkuste se doptat ve Státním oblastním archivu v Třeboni: http://www.portafontium.eu/cbguide/soat?language=cs .

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.04.2016 16:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu