Berní Rula - Křivoklátsko

Text dotazu

Dobrý den, vyskytuje se v Berní Rule - Křivoklátsko (Křivoklát -Buddy, Malý Újezdec(klain újezd)u Slabec a okolí jméno Šnobl,Šnobel)? Děkuji Mnohokrát

Odpověď

Dobrý den,

jak jsme již uváděli v předchozí korespondenci, do berní ruly bohužel nahlédnout nemůžeme, neboť pro Rakovnicko nebyla dosud berní rula tiskem vydána. Nabízíme Vám proto alespoň následující soupis osob na statku sedláka Martina Šnobla uvedený v soupisu poddaných podle víry:

* sedlák Martin Šnobl (30 let), katolík

* jeho manželka Anna (27 let), katolička

* Jíra N. - pacholek (20 let), katolík

* Kryštof N.  - podruh (30 let), katolík

* Marjána - manželka Kryštofa N. (26 let), katolička

* Václav N. - podruh (40 let), katolík

* Volpra - manželka Václava N. (35 let), katolík

* Justýna - dcera Václava N. (10 let), nekatolík (naděje na obrácení na katolickou víru) (Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Rakovnicko, s. 90)

Zdroj:

* Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Rakovnicko. 2. dopl. vyd. Praha: Národní archiv, 2007. ISBN 978-80-86712-51-2.