berní rula-generální rejstřík

Text dotazu

Dobrý den ,obracím se na vás s dotazem zda se v generálním rejstříku vyskutují jména Impseil, Impsail nebo Impsal vše okolo Kdyně (Domažlicko) a kde.

Odpověď

Dobrý den, děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Bohužel se nám v Berní rule nepodařilo toto jméno dohledat.

Nejstarší zmínky jména Impseil, které jsme v oficiálních dokumentech nalezli, jsou následující:

„HLUBOKÁ. Obec. Okr. úřad Domažlice. Okr. soud Kdyně. Kraj. soud Klatovy. 716 obyv. (2 km) Dobříkov na Šumavě, Kdyně. Hostince — Gasthäuser: Vocelková, Marie — Impseil, Jos. — Selzer, Jos. — Skůra\ Frant.“

„KDYNĚ. Město. 473 m n. m. Okr. úřad Domažlice. Okr. soud Kdyně. Kraj. soud Klatovy. OK Plzeň. 2759 obyv. trať Domažlice—Tábor, Berní úřad, okresní soud, důchodkový kontrolní úřad. Četnická stanice, 1 katol., 1 českobratr., 1 česko slov. Malíři (pok.) — Maler (Zimmer): Impseil, Václav — Jelínek ml., Václ. — Speri, Bedřich.“

Adresář Protektorátu Čechy a Morava pro průmysl, živnosti, obchod a zemědělství: Adressbuch des Protektorates Böhmen und Mähren für Industrie, Gewerbe, Handel und Landwirtschaft, Svazek I, Band I: Seznam adres: Čechy = Adressenverzeichnis: Böhmen. Praha: R. Mosse, 1939. s. 176. Dostupné také z: https://kramerius5.nkp.cz/uuid/uuid:6caccd30-ee3c-11e4-a794-5ef3fc9bb22f