Berní rula, generální rejstřík

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat, zda se ve výše uvedeném dokumentu nachází jméno Rosenkranz ,mělo by být na Slánsku.

Odpověď

Dobrý den,

rejstřík k Berní rule neuvádí žádnou osobu se jménem Rosenkranz, která by pocházela z okolí Slaného. Poměrně velké množství osob tohoto jména ovšem žilo na Litoměřicku.

V rámci okresu Litoměřice jsou v Berní rule uvedení následující osoby daného jména (v různých jazykových obměnách):

* Rosenkranc, Mariána, věs: Březno, panství: Lovosice, sedlák

* Rosenkrancová, Anna, ves: Česká kamenice, panství: Česká Kamenice, zahradník

* Rosenkrancová, Anna, ves: Žďár, panství: Všeobořice, chalupník

* Rosenkrancz, Jakub, ves: Sovolusky, panství: Krásné Březno, sedlák

* Rosenkrancz, Jiří, Krásný Les, panství: Krásný Les, sedlák

* Rosenkrancz, Jiřík, Velké Žernoseky, panství: Velké Žernoseky, šenkýř

* Rosenkrantz, Jan, ves: Knínice, panství: Všebořice, chalupník

* Rosenkrantz, Kryštof, ves. Knínice, panství: Všebořice, sedlák

* Rozenkrantz, Marie, obec: Modlany, panství: Soběchleby

Zdroj: ČERVENÝ, Václav, ed. a ČERVENÁ, Jarmila, ed. Berní rula: generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. vyd. Praha: Libri, 2003. 2 sv. ISBN 80-7277-058-6.