Berní rula

Text dotazu

Dobrý den, jsou nějaké podrobné informace v Berní
rule o p.Šedivém z Olšovic na Netolicku. O Jiřím Šedivém z Maršova na
Táborsku, a Vítu Šedivém z Pašovic u Týna nad Vltavou?

Odpověď

Dobrý den,

k Řehoři Šedivému z obce Olšovice (Volšovice) uvádí Berní rula - Prácheňsko

(1) následující údaje:

Řehoř Šedivý, role má: 75, na zimu seje: 20, na jaře seje: 16, potahů chovati může: 6, chová koní: 0, chová volů: 6, chová krav: 3, chová jalovic:

2, chová ovcí: 44, chová sviní: 3, vyhořeli, defalcírováni k 4. quartálu

Zdroj:

Berní rula. Sv. 27, Kraj Prácheňský. Zprac. a úvodem a mapkou opatřil Antonín Haas 1. díl. 1. vyd. Praha : SPN, 1954. s. 316.