Berní rula 1654

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o informaci, zda se v publikaci "Berní rula: generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly z roku 1654 ..." nachází více než jedno příjmení Slunečko (nebo odvozené tvary Slunéčko, Slunečka, Sluníčko, apod.).
V jednotlivých svazcích berní ruly se mi podařilo najít jen tuto osobu :
Václav Slunéčko, krejčí, Kamberk u Ml.Vožice.

Odpověď

Dobrý den,

V generálním rejstříku k Berní rule se nám podařilo dohledat následující jména. Bohužel, Vámi uvedený Václav Slunéčko z Kamberka v něm uveden nebyl.

Jméno

Kraj

Obec

Soudní okres

Panství

povolání

Slunéčko Jan

Bechyňsko

Slavín

Votice

Vlčkovice

Sedlák

Slunéčko Petr

Prácheňsko

Krušlov

Volyně

Němčice

Sedlák

Slunéčko Tomáš

Prácheňsko

Čepice

Sušice

Žichovice

Zkažený