beletrie o starověkém Řecku

Text dotazu

Dobrý den, bylo by možné zjistit, kolik dokumentů o starověkém Řecku zpracovaných formou beletrie lze v ČR nalézt?

Odpověď

Dobrý den,
dohledat knihy dle Vámi uvedeného zadání  (česky vydaná beletrie o starověkém Řecku) v úplnosti je bohužel prostřednictvím dostupných katalogů značně obtížné. Způsob vyhledávání, který bude zmíněn níže, vede povětšinou pouze k určité dílčí části odpovídající literatury. Nemožnost jednotného rychlého a spolehlivého vyhledání odpovídající literatury je dána nejednotností či absencí jmenného popisu dokumentů (zvláště u starších záznamů).

K vyhledávání je možné použít katalog Národní knihovny ČR (https://aleph.nkp.cz/cze/nkc ). Do vyhledávacího pole můžete zadat vyhledávací výraz: starověk* řeck* a zaškrtnout pole "pouze dokumenty v češtině" (celkem 952 výsledků). Nyní máte přehled všech dokumentů, které jsou v katalogu popsány heslem "starověké Řecko" (ani tento přehled ovšem není úplný, neboť starší dokumenty - zvláště beletrie - nebyly v minulosti popisovány dle obsahu, tedy např. místa děje apod. - do uvedeného seznamu nejsou zahrnuty).
Pokud byste výsledek chtěli dále zpřesňovat, je to možné prostřednictvím tlačítka "Zpřesnit" v horní liště nad výsledky vyhledávání. Použit můžete např. heslo "romány OR pověsti OR mýty OR povídky OR báje").
Jak již ovšem bylo uvedeno, z výše zmíněných důvodů je i toto vyhledávání bohužel značně neúplné.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.12.2022 11:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu