Bedřich Anderle

Text dotazu

Mám obraz od Bedřicha Anderleho,Pohled na Svatobor. Olejomalba.Má nějaký význam?

Odpověď

Dobrý den, Bedřich Anderle (ve slovnících uváděn také jako Bedřich Adrle) byl malířem západních Čech. Maloval především krajinu Klatovska a Sušicka. Biografické údaje o umělci naleznete v archivu služby Ptejte se knihovny (Bedřich Andrle):
http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/malir-bedrich-andrle. Další podrobnosti z malířova života nabízí článek: HOLÝ, Jan Prokop. I Chodsko ožilo jeho štětcem a paletou. Domažlický deník, roč.6, č.132 (7.6.1997), s.13.
Uměleckou hodnotu obrazů B.Anderleho nejsme, jako laici v tomto oboru, schopni posoudit. V této otázce je třeba obrátit se přímo na znalce v oboru výtvarného umění. Pokud máte na mysli cenu obrazů B.Anderleho na současném trhu s uměním, můžeme Vám pro představu uvést dvě nabídky, které dílo B.Anderleho nabízejí:
* http://starozitnosti-nakup.prodej.net/8619/obrazy/
* http://www.antikpraha.cz/index.php?idAktualni=8&idInzerat=2355

Cena obrazu je povětšinou stanovena na základě znaleckého posudku. Obrazy jsou prodávány na aukcích, popřípadě nabízeny v galeriích, obchodech se starožitnostmi či v antikvariátech.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.06.2009 10:04

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu