Baťkovo nám. dříve

Text dotazu

prosím o informaci, jak se jmenovalo Baťkovo náměstí před r. 1989 (jednu dobu určitě Legerovo)

děkuji a přeji hezký den,

Odpověď

Dobrý den,

Baťkovo náměstí se od roku 1923 jmenovalo Legerovo, od r. 1940 Baťkovo, od r. 1955 dr. Šmerala a od r. 1990 opět Baťkovo.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993. 186 s.