Básník Jaroslav Želiva

Text dotazu

Dobrý den!
Měl bych dotaz.
V roce 2013 má výročí narození básník Ferdinand Rýpar ml., který psal pod uměleckým jménem Jaroslav Želiva. Psal básně a napsal dvě divadelní hry.
Máte od něj v knihovně nějaké dílo?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v našem fondu se nacházejí tato díla:

AIM, Vojtěch Bořivoj. Vzkříšení na vsi [hudebnina]: mužskýs sbor. Na slova Jaroslava ŽELIVY. Praha: Hudební matice umělecké besedy, 1940. 7 s.

ŽELIVA, Jaroslav. Polární země: verše. Vyškov, 1907. 44 s.

ŽELIVA, Jaroslav. Bilé chiméry: verše. Těšetice, 1904.

ŽELIVA, Jaroslav. Kde dohořely hvězdy: verše. [Příbor: nákl. vl.], [1903]. 53 s.