básně o mamince

Text dotazu

dobrýde.máte náke básne o mamince ?

Odpověď

Dobry den, ze zadani Vaseho dotazu neni uplne jasne, zda mate na mysli basne z ceske literatury nebo mohou byt i od cizich autoru prelozenych do cestiny, pripadne v jakem jazyce, ale hlavne pro jaky vekovy stupen (mladsi deti, mladez, dospeli).
Vybrali jsme pro Vas nekolik titulu, viz nize:

TOMEK, Vaclav. Maminka. Praha: Manibus propriis, 1999. Signatura NK CR 54 H 229482

SEIFERT, Jaroslav. Maminka. Praha: Mlada fronta, 1997. Signatura NK CR 54 K 055783, 54 K 071577, SF III 018590

SEIFERT, Jaroslav. Sel malir chude do sveta. Praha: Akropolis, 2003. Signatura NK CR 54 F 072932, 54 F 081099

BLATNY, Ivan. Kyticka pro maminku. Brno: Blok, 1996. Signatura NK CR 54 H 166853

Narodni knihovna CR zpristupnuje volne na svych webovych strankach www.nkp.cz svoje katalogy a databaze. Pres katalogy a databaze , elektronicky katalog (NKC) http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc si muzete sama vyhledat literaturu, ktera Vas zajima, bud podle autoru, klicovych slov (predmetovych hesel), roku vydani apod.
Pokud mate platny ctenarsky prukaz NK CR, muzete si knihy objednat primo z jakehokoli pocitace pripojeneho na internet.