Báseň o jaru

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o tip na kratší básně o jaru od českých básníků (ne dětské).
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zde několik tipů, kde hledat:

1/ mnoho básní s tématem jara napsal Antonín Sova (Sova, Antonín : Básně, Host, 2014)

2/ určitě zkuste také dílo Jaroslava Seiferta, například Jaro sbohem, Přilba hlíny, Kamenný most

3/ a určitě bych doporučovala prohledat knihu Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách. [První svazek], Jaro / [uspořádali] Karel Plicka, František Volf ; [ilustroval] Karel Svolinský, Praha, Mladá Fronta 2010

Použité zdroje

viz text odpovědi