báseň Ludmilina šála od Jaroslava Seiferta - kde ji hledat?

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné zjistit, ve které sbírce vyšla báseň Ludmilina šála od Jaroslava Seiferta, případně zda vyšla samostatně? Bohužel to nemůžu zjistit, na internetu jsem našla pouze její text bez odkazu na případnou sbírku a další informace.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

pátrala jsem asi hodinu (také nemám v současné chvíli jinou možnost než internet) a báseň s tímto jménem jsem vůbec nenalezla.

Našla jsem ale báseň Domek v psím víně, která je o Tetíně a o Ludmilině šále se v ní hovoří. Nemohlo by se jednat o záměnu názvu? Tato báseň vyšla několikrát. Například ve sbírce Ty, lásko, pozdravena buď! nebo ve sbírce Jaro sbohem: v části Přilba hlíny (například zde: https://search.mlp.cz/cz/titul/jaro-sbohem-prilba-hliny-dodatky-1939-1948/3810125/#book-content).

Snad jsem trochu pomohla.